Uždaryti
Vilties g. 2, Anykščiai 29107, Lietuva
Uždaryti
Uždaryti
Taip
Ne
Uždaryti
Pasitikrink ar įrenginio nustatymuose įjungta buvimo vietos (auto location) funkcija.
Uždaryti
Patvirtinti
Atšaukti
Uždaryti
Įveskite savo el. pašto adresą ir mes atsiųsime Jums naują slaptažodį.
Thank you!
Uždaryti
Kartu keliauti smagiau? Tuomet suburk komandą ir padovanokite savo kelionę Lietuvai!

LT100 primena – komandoje negali būti daugiau nei 30 žaidėjų, tad pakvietimų skaičius ribotas.

Gero kelio!
Thank you!
Meniu

AUKŠTAITIJOS SIAURASIS GELEŽINKELIS

Vieno traukinio istorija
Žiūrėti žemėlapyje
Pradėti žaidimą
Slinkite žemyn

Siaurukas Aukštaitijoje pradėtas tiesti 1891 metais. Traukiniai iki Panevėžio ėmė kursuoti 1899 m. rudenį. Iš pradžių siauruku buvo gabenami įvairūs kroviniai, netrukus vežami ir keleiviai. 

Tarpukariu ši transporto priemonė buvo itin paklausi įvairiose ūkio šakose. Vėliau krovinių buvo vis mažiau pervežama, o nuo 2001 m. siaurukas pakeitė veiklos pobūdį ir tapo istoriniu-turistiniu traukiniu bei unikalia atrakcija.

Lietuvoje unikalus technikos paminklas, žmonių meiliai vadinamas ,,siauruku“, yra turistų pramoga ir geležinkelio istorijos pažinimo priemonė.

Pavyzdžiui, ruožas Anykščiai–Rubikiai vilioja romantiška išvyka siauruku prie gražuolio Rubikių ežero. Kelionė siauruku nuo Anykščių iki Rubikių ir atgal trunka apie 2 val., tačiau ji neprailgsta. Jos metu keliaujama per geležinį tiltą (statytą 1936 m.), nuo kurio matyti medžiais ir krūmais vainikuotos Anykštos pakrantės bei vaizdinga Šventosios upė.

Ne mažiau įdomu aplankyti Anykščių geležinkelio stotį, statytą 1901 m., įsikūrusią Anykščių miesto šiaurinėje dalyje prie siaurojo geležinkelio ruožo Rubikiai–Anykščiai–Panevėžys. Apsilankymą stotyje galima pavadinti ekskursija į praėjusį šimtmetį. Iki mūsų dienų išliko beveik nepakitęs visas stoties kompleksas: vandens bokštas ir vandens kolonėlė, pagrindinis stoties pastatas, pakhauzas (prekių sandėlis), metalinis tiltas, bėgiai.


LT100 primena - tašką pelnysite apsilankę ir užsiregistravę bent viename iš Siauruką pristatančių objektų.


Kontaktinė informacija

http://www.siaurukas.eu/


Nuotrauka - Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos