Pažintis su istorinėmis Lietuvos vietovėmis: 10 piliakalnių, kuriuos būtina aplankyti

Lietuva – žavi šalis, turinti ilgą ir istorinę istoriją. Jei norite susipažinti su istorinėmis Lietuvos žemėmis, būtinai aplankykite keletą jos piliakalnių! Iš šių statinių atsiveria nuostabūs vaizdai į apylinkes ir jie pasakoja Lietuvos praeities istoriją. Štai 10 piliakalnių, kuriuos privalote aplankyti kitos kelionės į Lietuvą metu!

  1. Trakų pilis: Ši viduramžių pilis stovi ant Galvės ežero Trakų mieste. Ji buvo pastatyta XIV a. siekiant apsiginti nuo Kryžiuočių ordino antpuolių ir bėgant metams buvo gražiai restauruota. Galite dalyvauti ekskursijoje po pilį su gidu arba tiesiog pasigrožėti erdviais sodais ir įspūdingais ežero vaizdais.
  2. Aukštaitijos nacionalinis parkas: Šiame parke yra keletas gerai išsilaikiusių piliakalnių, įskaitant Panemunės pilį ir Sapieginės fortą. Jame taip pat yra keletas ežerų, miškų ir pelkių, todėl tai ideali vieta žygiams pėsčiomis, plaukiojimui baidarėmis ir žvejybai.
  3. Kernavės archeologinė vietovė: Kernavės piliakalnis: šią UNESCO pasaulio paveldo vietovę sudaro septyni piliakalniai, šeši piliakalniai ir rūmai. Manoma, kad viduramžiais tai buvo Lietuvos sostinė, todėl čia galima aptikti daug įdomių artefaktų.
  4. Medininkų pilis: Medininkų pilis: ši pilis, esanti šiaurės rytų Lietuvoje, buvo pastatyta maždaug XIV-XVI a. Šiandien tai populiari lankytina vieta istorijos mėgėjams, kurie atvyksta apžiūrėti pilies liekanų ir sužinoti apie jos audringą praeitį.
  5. Šiaulių Kryžių kalnas: Ant šio kalno stovi apie 200 000 kryžių – daugelį jų sovietų valdymo metais paliko Lietuvos katalikai kaip savo tikėjimo ženklą. Jis paskelbtas nacionaliniu paminklu ir dabar yra viena labiausiai lankomų šalies vietų.
  6. Kauno tvirtovė: Šis įspūdingas statinys buvo pastatytas XVI a. siekiant apsisaugoti nuo Kryžiuočių ordino antpuolių. Per Antrąjį pasaulinį karą ji buvo sugriauta, tačiau vėliau atstatyta ir dabar yra atvira lankytojams.
  7. Biržų pilis: Šią pilį XVI a. pastatė Maskvos kunigaikštis Kristupas kaip gynybinį įtvirtinimą. Ją supa griovys, kurį galima pereiti akmeniniu tiltu, o jos vidinis kiemas yra puiki vieta piknikui.
  8. Kauno pilis: Ši įspūdinga pilis pastatyta XIII a. ir yra vienas seniausių įtvirtinimų Lietuvoje. Bėgant metams ji buvo kruopščiai restauruota, o šiandien joje veikia muziejus, kuriame lankytojai gali susipažinti su įspūdinga jos istorija.
  9. Šiluvos piliakalnis: Šiluvos piliakalnis yra svarbi piligrimystės vieta Lietuvos katalikams, kurie čia atvyksta pagerbti Mergelės Marijos. Čia taip pat yra koplyčia ir keli kiti religiniai pastatai, išlikę per šimtmečius.
  10. Kernavės slėnis: Šiame slėnyje yra septyni piliakalniai ir šeši piliakalniai, todėl jis yra svarbi archeologinė vietovė. Žymiausia jo įžymybė yra vadinamasis „penktasis piliakalnis”, kuris, kaip manoma, yra didingų rūmų liekanos ir yra paskelbtas nacionaliniu paminklu.

Šie 10 piliakalnių – tai tik keletas iš daugelio istorinių Lietuvos vietų, kurias verta aplankyti. Nesvarbu, ar ieškote ramaus pasivaikščiojimo, ar nuotykių, šie piliakalniai tikrai suteiks jums nepamirštamų įspūdžių!

Todėl nepamirškite įtraukti jų į savo maršrutą, kai kitą kartą tyrinėsite istorines Lietuvos žemes!

100kelione.lt

100kelione.lt