Kelionė LDK takais. Pilys, kurios randamos tik istorijoje

Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (LDK) – tai ne tik didinga valstybė, bet ir spalvinga istorinė dalis mūsų kultūrinio paveldo. Nors šiandienos Lietuva yra tik dalis to, kas buvo LDK, pilys ir tvirtovės, kurios kartais išliko tik raštuose ir legendose, lieka akivaizdus šios didžiosios imperijos įrodymas. Keliaukime į kelionę po tas pilis, kurios dabar randamos tik istorijoje.

Voruta

Viena iš žinomiausių ir paslaptingiausių LDK pilių – Voruta. Mindaugo laikais tai buvo svarbi tvirtovė. Nors iki šios dienos neišliko aiškių archeologinių įrodymų apie Vorutos vieta, kai kurie tyrinėtojai mano, kad ji gali būti įsikūrusi šiuolaikinės Anykščių rajono teritorijoje.

Navahradakas (Novogrudok)

Įsikūręs dabartinėje Baltarusijoje, Navahradakas yra vienas seniausių LDK miestų. Mieste buvo įkurta tvirtovė, kuri buvo svarbi daugeliui kunigaikščių. Šiandien iš jos išlikę griuvėsiai, bet jos istorija gyva legendoje ir pasakojimuose.

Krevo pilis

Krevo pilis yra žinoma dėl Krevo aktų, kurie buvo pasirašyti čia 1385 m. Šis aktas laidavo pagrindą Lenkijos ir Lietuvos unijai. Nors šiandien nuo pilies liko tik griuvėsiai, jų istorinė reikšmė nekintama.

Veliuona

Veliuona buvo strateginė LDK pilis, esanti Nemuno pakrantėje. Ši pilis buvo svarbi kovojant su Kryžiuočiais. Nors šiandien nuo pilies liko nedaug, jos sienos ir vartai tebėra matomi.

Lida

Lidos pilis stovi šalia šiuolaikinio Lidos miesto Baltarusijoje. Ji buvo pastatyta Gedimino laikais ir buvo svarbus LDK gynybinis punktas. Šiandien griuvėsiai yra turistinė atrakcija.

Keliaudami po šias senoves pilies vietas, mes galime pajusti praeities dvasią ir pagrožėti įspūdinga LDK istorija. Nors daugelis šių pilų dabar yra tik griuvėsiai ar neegzistuoja, jų istorija gyva mūsų širdyse ir protuose. Kelionė LDK takais leidžia mums prisiminti mūsų praeitį ir gerbti tuos, kurie kūrė ir gynė mūsų tėvynę.

100kelione.lt

100kelione.lt