Uždaryti
Uždaryti
Taip
Ne
Uždaryti
Pasitikrink ar įrenginio nustatymuose įjungta buvimo vietos (auto location) funkcija.
Uždaryti
Patvirtinti
Atšaukti
Uždaryti
Įveskite savo el. pašto adresą ir mes atsiųsime Jums naują slaptažodį.
Thank you!
Uždaryti
Kartu keliauti smagiau? Tuomet suburk komandą ir padovanokite savo kelionę Lietuvai!

LT100 primena – komandoje negali būti daugiau nei 30 žaidėjų, tad pakvietimų skaičius ribotas.

Gero kelio!
Thank you!
Meniu

Žagarės miestelį verta aplankyti ne vien tik dėl saldžių vyšnių

Slinkite žemyn

Žagarė – miestelis, kurio pavadinimas neretam asocijuojasi su saldžių, sultingų vyšnių derliumi. Tačiau pačioje Lietuvos šiaurėje įsikūrusį miestelį verta aplankyti ne tik dėl gardžių uogų ar akinamai baltai žydinčių vyšnių medelių. 

Gražūs ir vaizdingi peizažai, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorijos pėdsakai, senoji architektūra – visa tai rasite Žagarėje, viename seniausių Lietuvos miestų.

Pačioje Lietuvos šiaurėje įsikūręs miestelis savo istoriją skaičiuoja nuo 1198 m.  Miestelyje dėl palankios geografinės padėties jau nuo XIV a. klestėjo amatai, vyko prekyba su užsienio šalimis. Žagarėje vykdavo didžiulės mugės, veikė sagų, kaspinų, plunksnų, vilnonių dirbinių ir žvakių fabrikėliai, vyno, alaus daryklos. Iki šių dienų Žagarėje išlikęs 16 a. išrangytas gatvių tinklas, todėl nepraleiskite progos pasivaikščioti vingiuotomis akmeninio grindinio gatvelėmis ir aplankykite senąsias miesto aikštes.

Beklaidžiodami Žagarės senamiestyje, apžiūrėkite Senosios Žagarės bažnyčią, Dievo tarnaitės Barboros kriptą, Naujosios Žagarės žydų kapines, Raktės piliakalnį ir koplyčią bei Naujosios Žagarės senamiestį. Būtinai užsukite į Upės, Pakalnės, Maironio, Avižonio, Šiaulių gatves, čia susipažinsite su Žagarės senųjų mūrinių pastatų bei mažyčių medinukų grožiu.

Žagarės pasididžiavimas – restauruota dvaro sodyba. Tai viena didžiausių išlikusių dvarų sodybų Lietuvoje, iki šių dienų išliko net 21 dvaro pastatas. Kompleksą sudaro kelios pastatų grupės: vėlyvojo klasicizmo stiliaus rezidenciniai rūmai, žirgyno kompleksas, ūkiniai trobesiai, malūnas, dvaro darbininkų namai. Nuostabi dvaro puošmena – parkas, užimantis 63,25 ha. Manoma, kad senajam parkui gali būti apie 200 metų.     

Gamtos mylėtojus nustebins Žagarės ozas, Žvelgaičio piliakalnis. Žagarės ozas – vienas ilgiausių ir įspūdingiausių iš 5 Lietuvoje geologiniais paminklais paskelbtų ozų. Ši pylimo pavidalo kalva prie kelio Žagarė – Kruopiai – Akmenė driekiasi ne vieną kilometrą. 1964 m. ozas paskelbtas geologiniu gamtos paminklu. Įspūdingiausia ozo dalis – Žvelgaičio piliakalnis.