Uždaryti
Uždaryti
Taip
Ne
Uždaryti
Pasitikrink ar įrenginio nustatymuose įjungta buvimo vietos (auto location) funkcija.
Uždaryti
Patvirtinti
Atšaukti
Uždaryti
Įveskite savo el. pašto adresą ir mes atsiųsime Jums naują slaptažodį.
Thank you!
Uždaryti
Kartu keliauti smagiau? Tuomet suburk komandą ir padovanokite savo kelionę Lietuvai!

LT100 primena – komandoje negali būti daugiau nei 30 žaidėjų, tad pakvietimų skaičius ribotas.

Gero kelio!
Thank you!
Meniu

Ilzenbergo dvaras ir ūkis – vienintelis toks Baltijos šalyse

Slinkite žemyn

Orams vėstant projektas LT100 kviečia nepaliauti domėtis lietuviškomis tradicijomis. Juk dabar pats metas susipažinti su krašto kulinarija, ilgus metus puoselėtomis bajoriškomis pramogomis bei pažintinėmis programomis, kurių metu galima ne tik sužinoti įdomybių apie savą kraštą, bet ir gardžiai pasistiprinti.

Įvairiapusiškoms dvariškoms pramogoms kviečiame į Rokiškio rajone esantį Ilzenbergo dvarą. Dar XVI a. Livonijos barono Berndto fon Kersenboicko greta Ilgio ežero įkurtas dvaro pastatų ansamblis jau keletą metų vilioja savo gražumu. Šiandien parke puikuojasi ir pilnai atkurti dvaro rūmai, – tai dviejų aukštų XIX a. klasicistinio stiliaus reprezentacinis statinys, pasižymintis ypatingu puošnumu tiek pastato viduje, tiek išorėje. Gražiausios dvarvietės erdvės bei didžiulis angliško tipo parkas pritaikyti romantiškiems pasivaikščiojimams, ramiam svečių poilsiui. Beje, parkas nuolat papildomas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui atminti skirtomis skulptūromis.

Atstatyti istoriniai ūkiniai pastatai: arklidės, svirnas, tvartai, rūkykla, kurie, kaip ir kadaise, naudojami ūkio reikmėms. Būtent atgaivintas ir veikiantis ūkis išskiria Ilzenbergo dvarą iš kitų ne tik Lietuvoje, bet ir aplinkinėse Baltijos šalyse. 

Tai vienintelė senuoju natūralios žemdirbystės būdu ūkininkaujanti dvaro sodyba.

 Ilzenbergo dvaras buvo atkurtas remiantis istorikų kruopščiai surinkta medžiaga, o 2017 m. specialiai tam skirtu sertifikatu, pripažintas autentišku.

„Dvare rūpinamasi augalų ir gyvūnų gerove, nenaudojamos jokios cheminės trąšos ar kiti dirbtiniai priedai nei auginant, nei gaminant produktus – čia viskas gimsta, auga natūraliai“, - pasakoja dvaro vietininkas Gintaras Bingelis. Dvaro atstovo teigimu, ūkyje laisvai ganosi galvijai, avys; auginamos vištos, antys, žąsys. Čia rauginta duona kepama malkų krosnyje, sūriai senoje akmeninėje rūkykloje pagardinami tikru medžio dūmu.

„Ilzenbergo natūralios žemdirbystės ūkis didžiuojasi savo gaminama pieno produktų linija, o ypač įvairiais varškės sūriais bei neseniai pradėtu gaminti fermentiniu sūriu „Ilzenbergas". Taip pat galime didžiuotis mūsų grūdinių kultūrų produktų grupe: kruopomis, dribsniais, miltais,- jie visi gaminami iš natūraliai išaugintų grūdų, tad pasižymi tikru skoniu. “ – dvaro produkciją pristato G. Bingelis.

Geroji naujiena – dvaro ūkyje užaugintų ir pagamintų gardėsių galima paragauti iš anksto užsisakius teminę ekskursiją su degustacija. Nors dvaras yra privatus, tačiau svetingai priima visus norinčius pažinti bajoriškos kultūros atspindžius Rokiškio rajone. Teminės ekskursijos metu susipažinsite su autentiško dvaro istorija, degustuosite natūralaus skonio gėrybes.

Taigi, Ilzenbergo dvaras kviečia ne tik grožėtis, bet ir pajusti čia vykusį gyvenimą, išmėginti dvariškas paslaugas ir pramogas: pernakvoti Amatų name, išsimaudyti didžiausioje Lietuvoje dvaro pirtyje, pažvejoti Ilgio ežere, ir nepamiršti fiksuoti įsimintinų akimirkų!