Uždaryti
Uždaryti
Taip
Ne
Uždaryti
Pasitikrink ar įrenginio nustatymuose įjungta buvimo vietos (auto location) funkcija.
Uždaryti
Patvirtinti
Atšaukti
Uždaryti
Įveskite savo el. pašto adresą ir mes atsiųsime Jums naują slaptažodį.
Thank you!
Uždaryti
Kartu keliauti smagiau? Tuomet suburk komandą ir padovanokite savo kelionę Lietuvai!

LT100 primena – komandoje negali būti daugiau nei 30 žaidėjų, tad pakvietimų skaičius ribotas.

Gero kelio!
Thank you!
Meniu

Žavūs žvejų miesteliai vandenų apsuptame Pamario krašte

Slinkite žemyn

Renkantis atostogų kryptį Lietuvoje nereikėtų pamiršti vandenų apsupto Pamario regiono. Savitas gamtos grožis, žvejų miesteliai, autentiškos vietinių gyventojų tradicijos patiks pasiilgusiems ramybės bei natūralumo. Nemuno deltos regioninio parko duomenimis šį kraštą supantis vanduo – tai ežerų, upių ir pelkių pynė, kurioje klesti Nemuno užliejamos pievos, rečiausios vandens paukščių rūšys bei žuvys.

Tad iniciatyva „LT100: mano kelionė Lietuvai“ pataria bent vieną laisvadienį skirti Pamario kraštui pažinti.

Keliaujant į Pamarį būtina aplankyti Rusnės miestelį. Rusnė – viena seniausių gyvenviečių Nemuno deltoje. Tai vienintelis Lietuvos miestelis, esantis saloje. Įdomu čia atvykti pavasarį, kai potvyniai trukdo vietos gyventojams patekti į žemyninę Lietuvos dalį. Medinė senoji architektūra, žvejų laiveliai, gausybė vandens paukščių, gaivus pamario vėjas leis užuosti ir pajusti vandenų krašto atmosferą. Įdomus faktas – Rusnėje galite surasti paminklą skirtą Indijos nepriklausomybės didvyriui Mahatmai Gandhi (Mahatmai Gandžiui)! Ši asmenybė įamžinta kartu su draugu, architektu Hermannu Kallenbach (Hermanu Kalenbachu), kuris gimė ir augo Rusnės miestelyje.

Iš Rusnės galite keliauti link Minijos kaimo, nepamirštant užsukti į Uostadvarį, dar kitaip vadinamą žvejų rojumi. Nuo daugiau nei 100 metų skaičiuojančio Uostadvario švyturio smagu pasidairyti po Nemuno deltos apylinkes, o smalsesniems lankytojams bus įdomu apsilankyti Polderių muziejuje, kuris įsikūręs dar 1907 m. pastatytoje vandens kėlimo stotyje. Muziejuje susipažinsite su krašto gyventojų gudrybėmis, skirtomis vandens pertekliaus pievose nukreipimui Nemuno žiočių link.

Minijos (Mingės) kaimas yra itin neįprasta gyvenvietė. Minijos upė čia atstoja centrinę gatvę, o patekti į kitą pusę – ne taip ir lengva. Kaimynas pas kaimyną iriasi valtele, kiekviena sodyba turi savo prieplauką, tad vietiniai Mingę vadina mažąja Lietuvos Venecija.

Kintuose patiks žuvies mėgėjams. Šiame krašte verta nusipirkti šviežios žuvies, taip pat pasidomėti miesto centre stovinčia evangelikų liuteronų bažnyčia, aplankyti šalies filosofijos pradininko Vydūno muziejų ar pasidairyti margaspalvių vėtrungių. 

Kuršių marių žvejų laivų žymėjimo vėtrungėmis tradicija gimė būtent Kintuose.

LT100 rekomenduoja aplankyti ir kiek tolėliau prie Kuršių Marių įsikūrusį senąjį žvejų kaimą Dreverną, menantį kuršių laikus. Jauki gyvenvietė žavi mažųjų laivų uostu, gardžia žuvimi bei unikaliu pamario kraštovaizdžiu. Verta užsukti į laivadirbio Jono Gižo sodybą ir susipažinti su Kuršių marioms būdingais laivais bei valtimis.

O kur dar Ventės ragas, su žymiąja paukščių žiedavimo stotimi, restorano-poilsio namų „Šturmų švyturio“ vaišės iš ką tik Kuršių mariose pagautos žuvies ar buriavimo pramogos Svencelės gyvenvietėje!