Uždaryti
Uždaryti
Taip
Ne
Uždaryti
Pasitikrink ar įrenginio nustatymuose įjungta buvimo vietos (auto location) funkcija.
Uždaryti
Patvirtinti
Atšaukti
Uždaryti
Įveskite savo el. pašto adresą ir mes atsiųsime Jums naują slaptažodį.
Thank you!
Uždaryti
Kartu keliauti smagiau? Tuomet suburk komandą ir padovanokite savo kelionę Lietuvai!

LT100 primena – komandoje negali būti daugiau nei 30 žaidėjų, tad pakvietimų skaičius ribotas.

Gero kelio!
Thank you!
Meniu

Tytuvėnai – graži savaitgalio išvykų vieta prieškalėdiniu laikotarpiu

Slinkite žemyn

Advento laikotarpiu, projektas www.100kelione.lt kviečia aplankyti Tytuvėnų vienuolyno ansamblį, tituluojamą vienu gražiausių baroko paminklų Šiaurės Rytų Europoje. Tytuvėnai – nedidelis miestelis, įsikūręs Kelmės rajone. Tai ne tik lankytina vieta, bet ir piligrimystės, liturginių švenčių centras. Viso to priežastis – Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir vienuolyno ansamblis.

Ir šiuo metų laiku, Tytuvėnų miestelyje galima maloniai praleisti laiką, pasimėgauti miškų ošimu, ežerų grožiu ir nuostabia aplinka. O norinčius kultūrinių žinių, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas „LT100: mano kelionė Lietuvai“ kviečia aplankyti Tytuvėnų bernardinų vienuolyno ansamblį.

Tytuvėnų vienuolynas prieš keletą metų šventė 400 metų jubiliejų nuo tos dienos, kai žemaičių bajoras Andriejus Valavičius surašė aktą bernardinų vienuoliams, patvirtinantį vienuolyno fundaciją. Ansamblį sudaro bažnyčia, uždaras šventorius, Kristaus laiptų koplyčia ir dviaukštis vienuolynas, supantis uždarą ansamblio kiemelį.

Erdvų kiemą juosia vienintelė Lietuvoje uždara arkadų galerija, kieme esančioje koplyčioje įrengti laiptai, kuriais besimeldžiantys lipa klūpomis. Vienuolyne daug senovinių freskų, autentiškos vienuolių celės.

Vaikštant po gražiąją bažnyčią, ypatingą įspūdį palieka nepaprastai ištaigingas didysis Tytuvėnų bažnyčios altorius, užbaigtas 1778 m. Tai bene paskutinis toks ryškus barokinės dailės pavyzdys Lietuvoje, suprojektuotas ir įgyvendintas nežinomo talentingo dailininko. Šis ir likę 8 puošnūs, dinamiškų siluetų, labai spalvingi šoniniai altoriai su daugybe dekoro elementų sudaro akivaizdų kontrastą lygioms, vertikaliai išryškintoms sienoms.

Vienuolyno komplekse praleisti laiką gali įvairaus amžiaus nuotykių ištroškę keliautojai, turistai. Suaugusius sudomins išsami Tytuvėnų bernardinų vienuolyno istorija ir didingų vargonų koncertas, o vaikai žaisdami ir spręsdami kryžiažodžius  galės susipažinti su Tytuvėnų bernardinų vienuolyno istorija.

Šis architektūrinis kompleksas laikomas vienu gražiausių baroko paminklų Šiaurės Rytų Europoje, dėl to piligrimai atvyksta ne tik iš kaimyninių valstybių, bet ir iš viso pasaulio. Vienuolyno pastatas iki mūsų dienų išliko bemaž nepakitęs.

Tytuvėnų bernardinų vienuolyne atidarytas Šiaulių vyskupijos bažnytinio paveldo muziejus, kuriame saugomi patys vertingiausi Šiaulių vyskupijos liturginiai reikmenys – monstrancijos, relikvijoriai, kryžiai, žvakidės, liturginiai rūbai.

Komplekse veikia Tytuvėnų piligrimų centras, organizuojamos ekskursijos.

Daugiau informacijos http://www.infotytuvenai.lt

Daugiau idėjų, ką pamatyti Lietuvojė www.100kelione.lt