Uždaryti
Uždaryti
Taip
Ne
Uždaryti
Pasitikrink ar įrenginio nustatymuose įjungta buvimo vietos (auto location) funkcija.
Uždaryti
Patvirtinti
Atšaukti
Uždaryti
Įveskite savo el. pašto adresą ir mes atsiųsime Jums naują slaptažodį.
Thank you!
Uždaryti
Kartu keliauti smagiau? Tuomet suburk komandą ir padovanokite savo kelionę Lietuvai!

LT100 primena – komandoje negali būti daugiau nei 30 žaidėjų, tad pakvietimų skaičius ribotas.

Gero kelio!
Thank you!
Meniu

GAMTOS IR KULTŪROS DERMĖ – ŽEMAITIJOS NACIONALINIS PARKAS

Slinkite žemyn

Projektas „LT100: mano kelionė Lietuvai" keliautojams rekomenduoja į maršrutą nepamiršti įtraukti Žemaitijos nacionalinio parko. Tiek aktyvaus poilsio propaguotojai, tiek ramaus laisvalaikio mėgėjai – visi atras ką nuveikti Žemaitijos pasididžiavimu vadinamame parke.

Bene visas gyvenimas šiame objekte sukasi aplink Platelių ežerą.Tai giliausias ir didžiausias Žemaitijos ežeras, jame gausu salų, pusiasalių, įlankų. Pakrantes supa ūksmingi eglynai, mišrūs miškai, etnografiniai miesteliai. 

Ežeras įdomus ir kultūros paveldo objektais. Jau XV a. ežere esančioje Pilies saloje stovėjo didiesiems Lietuvos kunigaikščiams priklausiusi pilis, kurią su Šventorkalnio pusiasaliu jungė medinis tiltas. Iki šiųdienų išlikę XVI a. tilto poliai. 

Mėgstate keliauti dviračiais? Aplink ežerą nutiestas dviračių takas atvers nuostabių vaizdų ir suteiks neišdildomų kelionės įspūdžių.

Platelių ežeras tai ir lietuviškas narų rojus. Vasaros laikotarpiu prie ežero įsikuria Klaipėdos nardytojų klubas „Oktopusas", kuriame galite išsinuomoti inventorių arba nerti kartu su instruktoriumi. O nuvykę į Platelių jachtklubą galėsite pasiplaukioti jachtomis, valtimis, buriuoti.

Keliautojų dėmesio taip pat verti šie unikalūs objektai: Šaltojo karo muziejus, kuriame galima pažvelgti į įspūdingo gylio raketinę šachtą, Žemaičių Kalvarijos bažnyčia, stebinanti originalia išvaizda, ant Minijos kranto įrengtas, fachverkais puoštas Babrungėnų vandens malūnas.

Gamtos įdomybių taip pat netrūksta. Raganos uosį (tai storiausias Lietuvos uosis), Platelių liepą ir vinkšną, Stirbaičių ąžuolą, eglę Bobą ir kitus senuosius medžius kviečiame aplankyti visus gamtos mylėtojus. Klestintys, vakarų taiga vadinami miškai saugomi ne tik kaip Lietuvos, bet ir kaip Europos kraštovaizdžio vertybė. 

Tad Platelių ežero apylinkėse ieškokite praeities pėdsakų, vaizdingų gamtos peizažų, įvairiapusiškai lietuviško poilsio.