Uždaryti
Unnamed Road, 18202, Lietuva
Uždaryti
Uždaryti
Taip
Ne
Uždaryti
Pasitikrink ar įrenginio nustatymuose įjungta buvimo vietos (auto location) funkcija.
Uždaryti
Patvirtinti
Atšaukti
Uždaryti
Įveskite savo el. pašto adresą ir mes atsiųsime Jums naują slaptažodį.
Thank you!
Uždaryti
Kartu keliauti smagiau? Tuomet suburk komandą ir padovanokite savo kelionę Lietuvai!

LT100 primena – komandoje negali būti daugiau nei 30 žaidėjų, tad pakvietimų skaičius ribotas.

Gero kelio!
Thank you!
Meniu

LABANORAS

Akimis neaprėpiamą žalumą siūloma pamatyti keliaujant po Labanoro parką
Žiūrėti žemėlapyje
Pradėti žaidimą
Slinkite žemyn

Norintiesiems pažinti Labanoro regioninį parką, kurio didžiąją dalį sudaro nesibaigiantys miškai, siūloma keliauti automobiliu ar dviračiu. Nepaprastai turtinga augalija ir gyvūnija pasižymintį parką itin mėgsta uogautojai ir grybautojai, retai kada vasarą iš miško išvykstantys tuščiomis.

Labanoro girios pažintinis takas – puiki vieta pažinčiai su Labanoro giria. Čia galima pamatyti, kuo išsiskiria giria, kaip atrodo senas miškas, susipažinti su jo gyventojais, apsilankyti pelkėje, pasigrožėti Labanoro ežeru. Takas pravinguriuoja šalia pilkapių. Lengvai pasiekiamas važiuojant nuo Labanoro miestelio link Ignalinos.

Pažvelgti į ežerais nusėtą Labanoro girios kraštovaizdį iš paukščio skrydžio įmanoma pakilus į aukščiausią Lietuvoje (36 m) apžvalgos bokštą.

Ščiūro ragas – įspūdingas ir unikalus, 3 km tarp dviejų ežerų vingiuojantis pusiasalis. Vietomis susiaurėja taip, kad matyti abipus spindintys Baltųjų ir Juodųjų Lakajų vandenys, kurie susitinka pusiasalio gale. Nepaprasto grožio pusiasalis pusiasalyje - Cibaragis. Puiki vieta pasivaikščioti ir pasigrožėti. Pusiasalio pradžioje rasite gamtos paveldo objektą - dvikamienę pušį.

Akimis neaprėpiamą žalumą siūloma pamatyti keliaujant parko keliais ir takais pro vaizdingus ežerus, per nuostabiai gražius miškus, apsistojant poilsiui pritaikytose stovyklavietėse. Šiame parke sudarytos puikios sąlygos keliauti pėsčiomis ir dviračiais.

Labanoro girioje labai svarbus ir nuo 1373 m. minimas Labanoro miestelis su įspūdingo grožio Labanoro Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia. 

Labanoro miestelis - Labanoro regioninio parko ir visos Labanoro girios centras. Čia siūlome aplankyti Labanoro regioninio parko lankytojų centrą su jaukia ekspozicija, pristatančia Labanoro girios gamtines ir kultūrines vertybes. Taip pat seną istoriją menančią naujai atstatytą medinę Labanoro bažnyčią bei nuo XIX a. išlikusią varpinę, kurioje įrengtas mažas bažnyčios muziejus.

Lankytojų laukia Ežerų žvejybos muziejus Mindūnuose, Kulionių kaime – Etnokosmologijos muziejus ir Molėtų astronomijos observatorija, Senovinė dangaus šviesulių stebykla. Mindūnų kaimo prieigose, prie kempingo, yra Mindūnų apžvalgos bokštas.


LT100 primena - nuvykęs į objektą nepamiršk pažymėti vietą žaidėjo profilyje!
Tašką pelnysi apsilankęs bent viename parko objekte.


Kontaktinė informacija

Labanoro regioninis parkas


Nuotraukos - Š. Gaidamavičiaus, A. Panavo